OIA w Krakowie ws. certyfikatów

Z URZĘDU

Autor: POIA/rynekaptek.pl   30-11-2016, 09:39

OIA w Krakowie ws. certyfikatów OIA w Krakowie wyjaśnia zasady wydruku certyfikatów edytowanych z portalu e-dukacja i e-farmacja.

OIA w Krakowie informuje, dlaczego certyfikaty edytowane z portalu e-dukacja i e-farmacja wydawane przez Studium Kształcenia Podyplomowego Wydziału Farmaceutycznego CMUJ zawierają podpisy dziekana Wydziału Farmaceutycznego i kierownika Studium Kształcenia Podyplomowego.

Do 1 lutego 2015 r. funkcję dziekana Wydziału Farmaceutycznego UJ pełnił prof. zw. dr hab. n. farm. Jan Krzek i jego podpis widniał na certyfikatach - podaje Izba.

Śmierć prof. Krzeka wiązała się z czasowym brakiem dziekana. W wyniku ponownych wyborów w trakcie kadencji dziekanem został prof. hab. UJ Jacek Sapa.

Izba informuje, że w tym okresie administrator systemu wprowadził wzór certyfikatu jedynie z podpisem kierownika Studium Kształcenia Podyplomowego.

Osoby korzystające z portalu e-dukacja i e-farmacja i rozwiązujące testy mogły drukować certyfikaty w różnych terminach. System umożliwia wydrukowanie sześciu kopii certyfikatów.

- Jeśli wydruki z tego samego kursu zrobiono przed lutym 2015 roku i po tym terminie, to na certyfikatach dotyczących tego samego szkolenia widnieć będą różne podpisy – zwraca uwagę OIA w Krakowie. Dodaje, że każdy z tych certyfikatów będzie ważny jednak należy wybrać do zaliczenia tylko jeden z nich.

Wobec sytuacji, w której niektórzy szkolący przedstawiają certyfikaty dotyczące jednego szkolenia z różnymi podpisami twierdząc, że certyfikaty są za inne szkolenia, Izba wyjaśnia:

• Certyfikat za konkretne szkolenie posiada unikalny numer, który zawiera m.in. rok ukończenia kursy i bez względu na datę, kiedy został wydrukowany na kolejnych jego kopiach, numer ten nie ulega zmianie;
• Na certyfikacie widnieje tytuł kursu/ sympozjum i data rozwiązania testu. Te dane nie ulegają zmianie;
• Certyfikaty dot. tego samego szkolenia, ale wydrukowane w różnym okresie mogą mieć różne podpisy ze względów podanych uprzednio, ale zachowują swój unikalny numer;
• Na portalu nie ma kursów i sympozjów, które mają identyczny tytuł. Jeżeli wprowadzamy kurs tej samej dziedziny, różnicujemy tytuły;
• System umożliwia zapisanie na ten sam kurs dwa razy. Jeżeli magister farmacji wybiera dany kurs i zapisuje się na niego, kurs ten zniknie z bazy kursów dostępnych;
• System nie pozwala rozwiązywać tego samego testu dwa razy.

Więcej: http://www.poia.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH