OIA w Łodzi: szerszy zakres ubezpieczenia

Z URZĘDU

Autor: OIA w Łodzi/rynekaptek.pl   13-02-2017, 16:00

OIA w Łodzi: szerszy zakres ubezpieczenia OIA w Łodzi ws. ubezpieczenia OC dla farmaceutów

Okręgowa Izba Aptekarska w Łodzi informuje swoich członków o rozszerzeniu umowy ubezpieczenia w zakresie OC z tytułu wykonywania zawodu farmaceuty.

Okręgowa Rada Aptekarska w Łodzi podjęła decyzję o rozszerzeniu umowy ubezpieczenia z Sopockim Towarzystwem Ubezpieczeń Ergo Hestia S.A w zakresie OC z tytułu wykonywania zawodu farmaceuty. 

Ubezpieczenie dotyczy odpowiedzialności cywilnej za szkody na osobie lub w mieniu wyrządzone osobom trzecim w związku z wykonywaniem zawodu farmaceuty, w tym szkody związane z wydaniem leku innego niż zamówiony, wydaniem leku zepsutego, sfałszowanego, wydaniem leku przeterminowanego  (o ile przekroczenie terminu ważności nie było większe niż 90 dni), a także wydaniem leku na bazie sfałszowanej recepty (o ile odpowiedzialność za takie działanie można przypisać Ubezpieczonemu).

Ubezpieczenie dotyczy także szkody wynikającej z OC za produkt w zakresie leków przygotowywanych oraz szkody wyrządzone wskutek rażącego niedbalstwa.

Ochroną ubezpieczeniową objęte są koszty pomocy prawnej na rzecz ochrony interesów prawnych Ubezpieczonego.

Izba informuje, że ubezpieczenie obejmuje wyłącznie członków OIA w Łodzi, którzy regularnie opłacają składki i nie mają zaległości w opłacaniu składek członkowskich.

Więcej: http://oia.lodz.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH