Opublikowano jednolity tekst ustawy dot. produktów biobójczych

Z URZĘDU

Autor: Dziennik Ustaw/rynekaptek.pl   23-01-2018, 12:22

Opublikowano jednolity tekst ustawy dot. produktów  biobójczych Ukazał się o jednolity tekst ustawy (Fot. Archiwum)

W Dzienniku Ustaw ukazało się obwieszczenie Marszałka Sejmu RP w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o produktach biobójczych.

Podany w załączniku do przedmiotowego obwieszczenia tekst jednolity ustawy nie obejmuje art. 47. w ustawie z dnia 6 września 2001 r. – Prawo farmaceutyczne w art. 72 w ust. 5 po pkt 7 i dodany pkt 8 w brzmieniu: „produktami biobójczymi służącymi do utrzymywania higieny człowieka oraz repelentami lub atraktantami służącymi w sposób bezpośredni lub pośredni do utrzymywania higieny człowieka”.

Jednolity tekst ustawy nie obejmuje także art. 4. „Rezerwy strategiczne mogą stanowić: surowce, materiały, urządzenia, maszyny, konstrukcje składanych wiaduktów, mostów drogowych i kolejowych, elementy infrastruktury krytycznej, produkty naftowe, produkty rolne i rolno-spożywcze, środki spożywcze i ich składniki, wyroby medyczne, produkty lecznicze, produkty lecznicze weterynaryjne oraz substancje czynne w rozumieniu ustawy z dnia 6 września 2001 r. – Prawo farmaceutyczne , a także produkty biobójcze – niezbędne do realizacji celów, o których mowa w art. 3.”.

Więcej: http://www.dziennikustaw.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH