Ostatnie posiedzenie EMA w 2014 roku

Z URZĘDU

Autor: URPL/ rynekaptek.pl   22-12-2014, 14:33

Ostatnie posiedzenie EMA w 2014 roku

W dniach 17 – 18 grudnia odbyło się ostatnie w 2014 roku 86 posiedzenie Rady Zarządzającej Europejskiej Agencji Leków, w którym uczestniczył Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych.

W czasie posiedzenia omówione zostały kwestie finansowe, półroczne sprawozdanie z działalności Agencji, przedstawione przez Zastępcę Dyrektora Zarządzającego, przyjęto też plan pracy Agencji na 2015 rok oraz zaakceptowano projekt planu na 2016 oraz  budżet EMA.

Omówiono politykę zatrudnienia w Agencji na najbliższe lata, ramy współpracy między EMA a organizacjami pacjentów i przemysłem, a także sprawy związane z projektami teleinformatycznymi i działaniami podejmowanymi przez Agencję w walce z epidemią Ebola.

W związku z wyrokiem Sądu ds. Służby Cywilnej Unii Europejskiej, stwierdzającym nieprawidłowość proceduralną w wyborze Dyrektora Zarządzającego EMA i uchylającym decyzję o jego powołaniu, Rada Zarządzająca podjęła decyzje dotyczące bieżącego zarządzania Agencją w tych okolicznościach.

Postanowiono m.in., iż obowiązki Dyrektora Zarządzającego przejmie dotychczasowy zastępca Andreas Pott.

Członkowie Rady poświęcili także czas na przyjęcie szeregu dokumentów dotyczących leków weterynaryjnych  rzadkiego zastosowania dla rzadkich gatunków (ang. minor use minor species; MUMS) oraz tworzenia portalu dla badań klinicznych i planowego audytu archiwów PSUR.

Więcej: http://www.urpl.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH