POIA nabyła prawo do poradnika dot. HACCP

Z URZĘDU

Autor: POIA/rynekaptek.pl   24-02-2017, 15:40

POIA nabyła prawo do poradnika dot. HACCP POIA umożliwia swoim członkom skorzystania z poradnika wdrażania systemu HACCP i zasad GHP

Podkarpacka Okręgowa Izba Aptekarska informuje, że uzyskała prawo do korzystania z Poradnika wdrażania systemu HACCP oraz zasad Dobrej praktyki Higienicznej (GHP) dla aptek na zasadzie sublicencji.

Jak wskazuje Izba, apteki ogólnodostępne, punkty apteczne oraz hurtownie farmaceutyczne, które dokonują obrotu np. suplementami diety, środkami spożywczymi specjalnego przeznaczenia żywieniowego, są traktowane jako podmioty działające na rynku spożywczym.

W związku z tym muszą dopełnić obowiązków wynikających z obowiązujących przepisów prawa żywnościowego - ustawa z dnia 25 sierpnia 2006 roku o bezpieczeństwie żywności i żywienia.

Farmaceuci, członkowie Podkarpackiej OIA, którzy są zainteresowani otrzymaniem Poradnika, proszeni są składanie wniosków do biura Izby.

Poradnik będzie udostępniony członkom POIA, którzy złożą oświadczenie o nie rozpowszechnianiu jego treści i nie przekazywaniu go osobom trzecim oraz nie mają zaległości w płaceniu składek.

Wniosek wraz z oświadczeniem należy złożyć w formie pisemnej osobiście do biura POIA lub przesłać pocztą na adres Izby.

Obowiązek złożenia oświadczenia wynika z treści zawartej umowy sublicencyjnej, a jego naruszenie może skutkować roszczeniem odszkodowawczym.

Więcej: http://www.poia.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH