Polska doradza w zakresie racjonalnego stosowania wyrobów medycznych

Z URZĘDU

Autor: URPL/ rynekaptek.pl   14-06-2016, 09:51

Polska doradza w zakresie racjonalnego stosowania wyrobów medycznych

Mołdawia najbardziej zainteresowana jest zagadnieniami z obszaru architektury systemów informatycznych dla wyrobów medycznych oraz metod upowszechniania informacji o racjonalnym stosowaniu wyrobów medycznych - informuje URPL.

W dniach 9-10 czerwca odbyło się drugie spotkanie negocjacyjne w ramach przygotowania  polsko – litewsko – mołdawskiej umowy o współpracy bliźniaczej wdrażającej projekt: "Wzmacnianie Mołdawskiej Agencji ds. Leków i Wyrobów Medycznych jako agencji regulacyjnej w obszarze leków, wyrobów medycznych i działalności farmaceutycznej".

Tym razem rozmowy skupiły się na ustaleniu szczegółów planu pracy na 24-miesięczny czas trwania projektu, obejmujących zarówno aspekty merytoryczne jak też budżetowo - logistyczne.

Wobec zapotrzebowania strony mołdawskiej, szczególnie dyskutowane były zagadnienia z obszaru architektury systemów informatycznych dla wyrobów medycznych oraz metod upowszechniania informacji o racjonalnym stosowaniu wyrobów medycznych.

Osiągnięty konsensus na wszystkich płaszczyznach pozwoli na terminową realizację dalszych kroków w fazie przygotowawczej Twinningu, z których pierwszym będzie  przekazanie projektu umowy do Komisji Europejskiej w drugiej połowie czerwca.

Podpisanie umowy planowane jest na przełomie III i IV kwartału 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH