Pozwolenia dla hurtowni - ma być jednolicie

Z URZĘDU

Autor: GIF/ rynekaptek.pl   03-12-2015, 15:42

Pozwolenia dla hurtowni - ma być jednolicie

GIF wydał komunikat w sprawie procedury postępowania przy udzielaniu zezwolenia na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej. Jego przedmiotem jest zapewnienie prawidłowego oraz jednolitego sposobu postępowania przy rozpatrywaniu wniosków o udzielnie zezwolenia na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej.

Postępowanie o udzielenie zezwolenia na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej odbywa się na zasadach, w trybie oraz w terminach określonych w UPF i KPA. Stronom zapewnia się czynny udział w każdym stadium postępowania. Postępowanie dzieli się na następujące etapy:
I. Analiza formalna
II. Analiza merytoryczna
III. Ocena lokalu.

Postępowanie w przedmiocie udzielenia zezwolenia na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej powinno się zakończyć w terminie 90 dni od dnia złożenia wniosku przez stronę.

Udzielenie zezwolenia na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej odbywa się na wniosek przedsiębiorcy. Datą wszczęcia postępowania jest dzień złożenia przedmiotowego wniosku. Powyższy wniosek składa się za pośrednictwem Kancelarii Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.

W przypadku gdy przedsiębiorca zamierza prowadzić hurtownię w dwóch lub więcej miejscach, na każde miejsce działalności należy złożyć odrębny wniosek.

Wniosek o udzielenie zezwolenia na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej winien być opatrzony podpisem osoby uprawnionej do reprezentowania przedsiębiorcy według treści wpisów dokonanych w Krajowym Rejestrze Sądowym ewentualnie podpisem pełnomocnika wraz z załączonym opłaconym pełnomocnictwem.

Po otrzymaniu wniosku i załączonych do niego dokumentów dokonywana jest analiza formalna. Jeżeli wniosek posiada braki formalne przedsiębiorca zostaje wezwany do ich usunięcia, w terminie 7 dni od dnia otrzymania wezwania z zastrzeżeniem, iż w przypadku nieuzupełnienia stwierdzonych braków formalnych w wyznaczonym ww. terminie, wniosek pozostanie nierozpatrzony.

Z chwilą uzupełnienia braków formalnych następuje analiza merytoryczna zgromadzonego materiału dowodowego. Jeżeli wniosek posiada braki merytoryczne przedsiębiorca wzywany jest do złożenia stosownych wyjaśnień, w zakreślonym przez GIF terminie. Niezłożenie wyjaśnień może stanowić przesłankę do odmowy udzielenia zezwolenia.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE