Prezes Górecka przypomina o prawidłowym formacie recepty

Z URZĘDU

Autor: WIL/rynekaptek.pl   05-01-2018, 09:09

Prezes Górecka przypomina o prawidłowym formacie recepty Recepty na leki refundowane wystawiane jako druk o rozmiarze A4 są według prawa nieważne (Fot. Archiwum)

Prezes Wielkopolskiej ORA Alina Górecka skierowała pismo do Prezesa Okręgowej Rady Lekarskiej WIL w Poznaniu z związku z informacjami jakie Izba otrzymała od kierowników aptek ogólnodostępnych o wystawianiu recept na leki refundowane w formacie A4.

Prezes Alina Górecka skierowała prośbę do prezesa ORL w Poznaniu o przypomnienie członkom izby lekarskiej, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia ws. recept lekarskich, którego załącznik nr 6 stanowi obowiązujący wzorzec takiego druku, recepta nie może być zmniejsza niż 90 mm szerokości i 200 mm długości, a jednocześnie jej wymiary nie mogą przekraczać 110 mm szerokości i 215 mm długości.

Jak wyjaśnia prezes Górecka, niespełnienie wymagań dotyczących wymiarów recepty określonych w powyższym rozporządzeniu może być podstawą do odmowy wydania leków refundowanych.

Wskazuje, że jeśli farmaceuta zrealizuje taką receptę, przyznając pacjentowi zniżkę na lek, NFZ podczas kontroli może zażądać zwrotu refundacji.

Ponadto pacjenci opuszczający szpital z receptą w formacie A4 mogą opóźnić jej realizację, nie orientując się, że otrzymali nietypową receptę lekarską.

 Pismo.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH