Prezes NRA pisze do ministra nt. pracy urzędników nad koncepcją opieki farmaceutycznej

Z URZĘDU

Autor: PWX/Rynek Aptek   28-08-2015, 14:52

Prezes NRA w imieniu samorządu aptekarskiego poprosił ministra zdrowia o umożliwienie przedstawicielom Naczelnej Rady Aptekarskiej pilnego z nim spotkania w sprawie opieki farmaceutycznej.

Jak napisał prezes NRA dr Grzegorz Kucharewicz w piśmie do ministra zdrowia prof. Mariana Zembali, podczas spotkania przedstawiciele rady chcieliby omówić ostatnie działania, w tym urzędników Ministerstwa Zdrowia, dotyczące prac nad koncepcją opieki farmaceutycznej.

Z pisma z dnia 24 sierpnia br. powzięliśmy informację, że został powołany Zespół do spraw opieki farmaceutycznej. Zważywszy, że wykonywanie zawodu farmaceuty ma na celu ochronę zdrowia publicznego i zgodnie z art. 2a ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 19 kwietnia 1991 r. o izbach aptekarskich (t. j. Dz. U. z 2014, poz.1429, z późn. zm.) obejmuje m.in. udzielanie usług farmaceutycznych polegających na sprawowaniu opieki farmaceutycznej, uważam, że powołanie Zespołu jak i ustalenie jego składu powinno być skonsultowane z Naczelną Radą Aptekarską - przekazał prezes w piśmie do ministra.

Zaznaczył: Odnosząc się do rozpoczętych prac nad opracowaniem pt. „Koncepcja wprowadzenia opieki farmaceutycznej refundowanej w Polsce", przedłożonym przez Śląską Izbę Aptekarską w Katowicach, jeszcze raz informuję, że dokument ten nie tylko nie uzyskał akceptacji Naczelnej Rady Aptekarskiej, jako organu z mocy prawa upoważnionego do reprezentowania zawodu farmaceutów, ale nawet nigdy nie został jej przedstawiony.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH