Prezes URPL wyjaśnia wątpliwości

Z URZĘDU

Autor: URPL/ rynekaptek.pl   20-08-2015, 15:41

Prezes URPL wyjaśnia wątpliwości URPL wyjaśnia wątpliwości interpretacyjne

Termin wskazany w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie wymagań dotyczących oznakowania opakowań produktu leczniczego i treści ulotki, należy traktować jako termin, do którego powinien zostać złożony do prezesa Urzędu wniosek o dokonanie zmiany porejestracyjnej przez podmiot odpowiedzialny.

URPL wydał komunikat w sprawie interpretacji terminu wskazanego w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 5 listopada 2013 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie wymagań dotyczących oznakowania opakowań produktu leczniczego i treści ulotki.

Zgodnie z § 2 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 5.11.2013 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie wymagań dotyczących oznakowania opakowań produktu leczniczego oraz treści ulotki (Dz. U. z dnia 7 listopada 2013 r. poz. 1292) podmiot odpowiedzialny dostosowuje treść ulotki do wymagań określonych w § 6 ust. 2 ww. rozporządzenia, do dnia 30 kwietnia 2016r.

Termin wskazany w ww. Rozporządzeniu Ministra Zdrowia należy traktować jako termin, do którego powinien zostać złożony do prezesa Urzędu wniosek o dokonanie zmiany porejestracyjnej przez podmiot odpowiedzialny.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH