Prezes URPLWMiPB o prawie do zastrzegania tajemnicy przed nieuczciwą konkurencją

Z URZĘDU

Autor: URPLWMiPB/rynekaptek.pl   18-09-2015, 15:45

Prezes URPLWMiPB o prawie do zastrzegania tajemnicy przed nieuczciwą konkurencją To przedsiębiorca ma zadbać o tajemnicę i złożyć odpowiedni wniosek o nadanie poufności

Komunikat prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wyjaśnia zasady definicji tajemnicy przedsiębiorstwa. To przedsiębiorca musi podjąć odpowiednie środki, które zabezpieczą poufność informacji.

Zasada ta jest zgodna z art. 11 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, której zapis mówi o prawie do nieujawniania do publicznej wiadomości informacji, które stają się tajemnicą, gdy przedsiębiorca nada im charakter poufny.

Aby tak się stało podmiot odpowiedzialny musi złożyć wniosek do prezesa Urzędu o nieujawnianie informacji. Muszą być one zawarte w raporcie oceniającym informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa.

„Zgodnie z ww. przepisem, do przedsiębiorcy należy podjęcie działań mających na celu zabezpieczenie poufności informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa. Jeżeli natomiast przedsiębiorca nie podejmuje działań w celu zabezpieczenia poufności określonych informacji, to informacje te nie powinny korzystać z przywileju tajemnicy przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 11 ust. 4 ww. ustawy. Brak jest bowiem podstaw prawnych dla uznania poufności informacji, co do której przedsiębiorca nie podjął żadnych środków w celu zabezpieczenia jej poufności” – wyjaśnia w komunikacie Grzegorz Cessak, prezes URPLWMiPB.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH