Projekt dot. procedur ws. postępowania ze środkami narkotycznymi

Z URZĘDU

Autor: RCL/rynekaptek.pl   01-02-2017, 11:27

Projekt dot. procedur ws. postępowania ze środkami narkotycznymi Rada Ministrów ws. procedur w postępowaniu ze środkami narkotycznymi - ich przechowywaniem i niszczeniem.

Rada Ministrów wydała projekt rozporządzenia w sprawie postępowania ze środkami odurzającymi, substancjami psychotropowymi i ich preparatami oraz prekursorami kategorii 1, uzyskanymi podczas wykonywania zadań ustawowych przez uprawnione służby państwowe.

Podmiotami uprawnionymi do niszczenia środków narkotycznych są komórki organizacyjne Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Staży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej i Służby Celno – Skarbowej wykonujące czynności, w związku z którymi uzyskano środki narkotyczne.

Według przedmiotowego projektu rozporządzenia z 26 stycznia 2017 roku, środki narkotyczne przechowuje się ww. jednostkach, w warunkach, w których nie stanowią zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi, są zabezpieczane przed kradzieżą lub zniszczeniem oraz dostępem osób nieuprawnionych, przez umieszczenie ich w odpowiednio chronionych pomieszczeniach oraz w zamkniętych i zaplombowanych metalowych szafach lub pojemnikach przymocowanych trwale do podłoża.

Projekt rozporządzenia określa, że ww. jednostki organizacyjne są zobowiązane do prowadzenia ewidencji przechowywanych środków narkotycznych w formie zestawu kart trwale połączonych i kolejno ponumerowanych, sporządzonych pod względem graficznym, w sposób ustalony przez kierownika danej komórki.

Ww. jednostki organizacyjne mogą niszczyć narkotyczne pod warunkiem stosowania odpowiednich jednorazowych lub powtarzalnych procedur w tym zakresie potwierdzonych przez właściwego miejscowo wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego.

MSWiA zwraca się z prośbą o zajęcie stanowiska w terminie do 2 lutego br.

Powyższy termin wynika z konieczności wejścia w życie projektowanych regulacji z dniem 1 marca 2017 r. równocześnie z ustawą z 16 listopada 2016 r. dot. przepisów wprowadzających ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej.

Ministerstwo informuje także, że ww. projekt rozporządzenia został zgłoszony do wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.

Więcej: http://legislacja.rcl.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH