Projekt rozporządzenia ws. standardów badań patomorfologicznych

Z URZĘDU

Autor: RCL/rynekaptek.pl   19-12-2016, 13:29

Projekt rozporządzenia ws. standardów badań patomorfologicznych Projekt rozporządzenia ws. organizacji m.in w zakładch patomorfologicznych.

Minister Zdrowia wydał 12 grudnia br. projekt rozporządzenia w sprawie standardów organizacyjnych opieki zdrowotnej w dziedzinie patomorfologii.

Projektowanie rozporządzenie określa standardy organizacyjne opieki zdrowotnej w dziedzinie patomorfologii. Unormowanie tych standardów ma na celu zapewnienie właściwego poziomu jakości czynności diagnostyki patomorfologicznej, co pozwoli na uzyskanie wiarygodności wyników badań cytologicznych i histopatologicznych.

Określone w projekcie wymagania dotyczą czynności diagnostyki patomorfologicznej wykonywanych w zakładach patomorfologii i pracowniach histopatologii, cytologii i cytometrii przepływowej oraz kwalifikacjo osób wykonujących te czynności.

Ponadto projekt reguluje kwestie przechowywania i przechowywania bloczków parafinowych i preparatów, kwestie transportu materiału do zakładu patomorfologii lub pracowni histopatologii, cytologii i cytometrii przepływowej w celu wykonania diagnostyki patomorfologicznej. Określa także wymagania dotyczące zawartości formularza skierowania do diagnostyki patomorfologicznej.

Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Uwagi do projektu można przesyłać do 17 stycznia 2017 r.

Więcej: https://legislacja.rcl.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH