Projekt rozporządzenia ws. zapotrzebowania na szczepionki

Z URZĘDU

Autor: RCL/rynekaptek.pl   21-12-2016, 11:06

Projekt rozporządzenia ws. zapotrzebowania na szczepionki Minister Zdrowia ws. zapotrzebowania na szczepionki

Minister Zdrowia wydał projekt rozporządzenia w sprawie zapotrzebowania na szczepionki służące do przeprowadzania szczepień obowiązkowych.

Projekt rozporządzenia wydany 15 grudnia br. określa podmioty zobowiązane do sporządzania ilościowego zapotrzebowania na szczepionki służące do przeprowadzenia szczepień obowiązkowych wraz z harmonogramem dostaw szczepionek, ich przechowywania i dystrybucji.

Projekt określa także zadania w zakresie sporządzania ilościowego zapotrzebowania na szczepionki służące do przeprowadzenia szczepień obowiązkowych wraz z harmonogramem dostaw, przechowywania i dystrybucji szczepionek służących do przeprowadzenia szczepień obowiązkowych wraz ze wskazaniem podmiotów odpowiedzialnych za ich realizację oraz sprawozdawczości z realizacji raportów z rodzajów liczny posiadanych szczepionek, numerów seryjnych i terminów ważności oraz sposób i terminy wykonywania tych zadań.

Przedmiotowy projekt rozporządzenia nie zawiera natomiast znajdujących się w poprzedzającym go rozporządzeniu przepisów, które dotyczyły sposobu przechowywania rezerwy przeciwepidemicznej, ponieważ rezerwa ta zastąpiona rezerwą szczepionek oraz innych immunologicznych produktów leczniczych, stosowanych w razie wystąpienia zagrożenia epidemicznego lub epidemii.

Upoważnienie ustawowe dla określenia przez ministra właściwego do spraw zdrowia składu, wielkości i sposobu przechowywania przedmiotowej rezerwy zostało zawarte w art. 18a ust. 4 ustawy z 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Uwagi do projektu można składać do 3 stycznia 2017 r.

Więcej: http://legislacja.rcl.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH