Przedstawiciele NRA wysoko na liście najbardziej wpływowych osób w systemie ochrony zdrowia

Z URZĘDU

Autor: NIA/rynekaptek.pl   07-02-2018, 09:04

Przedstawiciele NRA wysoko na liście najbardziej wpływowych osób w systemie ochrony zdrowia Prezes NRA znalazła się na liście najbardziej wpływowych osób w systemie ochrony zdrowia (Fot. NIA)

Elżbieta Piotrowska-Rutkowska oraz Marek Tomków po raz kolejny znaleźli się na Liście Stu najbardziej wpływowych osób, które wywarły pozytywny wpływ na system ochrony zdrowia w 2017 roku - informuje NIA.

Prezes NRA i jej zastępca zajęli odpowiednio 7. (awans z 36. lokaty) oraz 51.miejsce (awans z 70. lokaty). To najwyższe pozycje przedstawicieli Naczelnej Rady Aptekarskiej w ponad 10-letniej historii tego rankingu.

– Znalezienie się w tym wyjątkowym gronie, obok tak znamienitych osobowości, w gronie najbardziej wpływowych osób w ochronie zdrowia – jest dla mnie wielkim zaszczytem. Nie kryję szczęścia, ale także satysfakcji i dumy z faktu, że moje zdanie, ale też zdanie 30 tysięcy polskich farmaceutów, jest ważne, doceniane i respektowane w środowisku – powiedziała Elżbieta Piotrowska-Rutkowska.

Dodała:– Nie ulega wątpliwości, że polska farmacja jest w trakcie gruntownej przebudowy – za nami ciężka praca, ale przed nami jeszcze wiele do zrobienia. Przeorganizowanie prawne rynku farmaceutycznego, które miało miejsce w ubiegłym roku, już dzisiaj daje pożądane rezultaty. To oznacza, że warto walczyć o wspólne dobro, warto mieć własne zdanie i warto mieć szacunek do zasad i etyki, tak bardzo potrzebnej w dzisiejszych czasach.

– Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do naszego wspólnego sukcesu, dziękuję tym, którzy często mimo różnic zdań, popierali nasze działania i wierzyli we wspólny sukces, którego ostatecznym celem zawsze było i jest dobro polskiego pacjenta – zakończyła prezes NRA.

– Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie głos. To wyróżnienie traktuję jako ważny krok w kierunku dalszego umacniania pozytywnego wizerunku przedstawicieli naszego zawodu – powiedział Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej.

Więcej: http://www.nia.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH