Przerwa w dostawach insulin Sanofi-aventis na polski rynek

Z URZĘDU

Autor: URPL/ rynekaptek.pl   02-04-2015, 13:54

Przerwa w dostawach insulin Sanofi-aventis na polski rynek Przerwa w dostawach insulin

URPL informuje o tymczasowej przerwie w dostawach produktów leczniczych: Insuman Rapid, Basal i Comb (insulina ludzka) 3 ml, wkłady i wstrzykiwacze.

W wyniku problemów z procesem wytwarzania linii Insuman, firma Sanofi-aventis Deutschland GmbH zmniejszyła produkcję i zwalnianie serii z linii Insuman Basal, Comb i Rapid (wkłady i wstrzykiwacze).

Podczas gdy problem jest rozwiązywany, wkłady Insuman i wstrzykiwacze będą wytwarzane lub zwalnianie do obrotu w ograniczonej ilości, co w rezultacie może prowadzić do braków w niektórych państwach członkowskich (Bułgaria, Czechy, Węgry, Polska, Norwegia) od końca marca 2015.

Braki nie będą miały wpływu na Insuman w fiolkach, ani na fiolki Insuman Implantable, fiolki Infusat i wkłady Infusat. W przypadku braków, lekarze powinni przepisywać inne insuliny ludzkie, uwzględniając wytyczne lokalne i narodowe. Pacjenci, którym będą przepisywane alternatywne insuliny powinni otrzymać odpowiednie przeszkolenie i wsparcie.

Pacjenci powinni starannie monitorować poziom glukozy we krwi w okresie zmiany na alternatywną insulinę ludzką. Przedstawiciele zawodów medycznych w krajach dotkniętych brakami, zostaną poinformowani przez firmę.

Więcej: http://www.urpl.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH