Przewodnik dobrych praktyk przygotowania leków

Z URZĘDU

Autor: OIA Warszawa/ rynekaptek.pl   01-06-2016, 13:49

Przewodnik dobrych praktyk przygotowania leków

Warszawska OIA przypomina o istnieniu Przewodnika PIC/S w zakresie dobrych praktyk przygotowania produktów leczniczych w zakładach opieki zdrowotnej (wersja 2014).

Celem przewodnika jest przedstawienie wytycznych w zakresie Dobrych Praktyk przygotowywania
produktów leczniczych przeznaczonych dla ludzi.

W odróżnieniu do Przewodnika PIC/S PE 009, który stosuje się do procedur wytwarzania produktów leczniczych, które podlegają dystrybucji, podstawowe wymogi przedstawione w niniejszym przewodniku stosuje się przy przygotowywaniu produktów leczniczych zwykle wykonywanych w zakładach opieki zdrowotnej w celu bezpośredniego podania pacjentom.

Uznaje się, iż istnieją inne akceptowalne metody niż te opisane w przewodniku, przy pomocy których można osiągnąć opisane w przewodniku założenia.

Z założenia Przewodnik ten nie ma za zadanie ustanawiania barier dla rozwoju alternatywnych systemów, nowych koncepcji czy nowych technologii, które zapewniają co najmniej równoważny poziom zapewnienia jakości to tego zawartego w niniejszym Przewodniku.

Przy ustalaniu zakresu w jakim mają obowiązywać zapisy ujęte w niniejszym Przewodniku, powinno zawsze odnosić się do legislacji narodowej i polityki regulacyjnej ustalanej przez narodowe organy kompetentne. Dokument ten jest dokumentem samodzielnym i powinien być używany przy inspekcjach zależnych od PIC/S.

Podobał się artykuł? Podziel się!

DO POBRANIA


comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH