Przypomnienie o wpisie do rejestru sanepidu

Z URZĘDU

Autor: loia.pl/ rynekaptek.pl   07-04-2015, 10:24

Przypomnienie o wpisie do rejestru sanepidu Rejestr podmiotów podlegających kontroli sanepidu

Inspekcja farmaceutyczna przypomina o konieczności złożenia wniosku o wpis do rejestru zakładów podlegających kontroli organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Chodzi o podmioty prowadzące działalność w zakresie obrotu żywnością posiadającym - apteki, punkty apteczne, hurtownie farmaceutyczne, sklepy zielarskie oraz prowadzące sprzedaż wysyłkową przez Internet. Wymienione podmioty mogą rozpocząć działalność po złożeniu wniosku o wpis do rejestru zakładów.

W celu uzyskania wpisu należy złożyć wniosek do Państwowego Inspektora Sanitarnego właściwego ze względu na siedzibę zakładu lub miejsce prowadzenia przez zakład działalności.

W przypadku stwierdzenia przez Państwową Inspekcję Sanitarną prowadzenia działalności w zakresie obrotu żywnością bez złożenia wniosku o wpis do rejestru zakładów przez ww. podmioty, ma on obligatoryjny obowiązek wymierzenia kary pieniężnej w wysokości od 1000 zł do 5000 zł zgodnie z zapisem art. 103 ust. 2 pkt. 2 ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia z dnia 25 sierpnia 2006 roku (tekst jednolity Dz. U. z 2011 r. nr 212, poz.1263 ze zm.).

Więcej: http://www.loia.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH