Rada ds. Taryfikacji zaakceptowała założenia dot. chorób nowotworowych

Z URZĘDU

Autor: AOTMiT/ rynekaptek.pl   11-04-2018, 15:27

Rada ds. Taryfikacji zaakceptowała założenia dot. chorób nowotworowych Rada zarekomendowała stworzenie modelu jednostki optymalnej i prowadzenie dalszych prac zmierzających do utworzenia raportu w sprawie ustalenia taryfy świadczeń (fot. archiwum)

Na posiedzeniu Rady ds. Taryfikacji (6 kwietnia 2018 r.) Rada wysłuchała i zaakceptowała zaproponowane przez Agencję założenia dla taryfikacji świadczeń gwarantowanych w obszarze: choroby nowotworowe, finansowane w zakresie leczenia szpitalnego oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

Ponadto, Rada zapoznała się z wynikami analiz w zakresie taryfikowanego świadczenia gwarantowanego obejmującego leczenie niewydolności oddychania przy zastosowaniu nieinwazyjnej wentylacji mechanicznej (NWM) > 17 r.ż. identyfikowane produktem rozliczeniowym D45, a następnie przeprowadziła konsultacje z przedstawicielami świadczeniodawców.

W wyniku dyskusji, Rada zarekomendowała stworzenie modelu jednostki optymalnej i prowadzenie dalszych prac zmierzających do utworzenia raportu w sprawie ustalenia taryfy świadczeń. Zwrócono uwagę na znaczące korzyści epidemiologiczne wynikające ze stosowania metody nieinwazyjnej, w porównaniu do dotychczasowych metod, z uwagi na korzyści kliniczne i poprawę jakości życia leczonych pacjentów.

Dostrzeżono, iż aktualna wycena nie pokrywa kosztów wykonania procedury i konieczne jest dostosowanie taryfy do rzeczywistych kosztów ponoszonych przez świadczeniodawców.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH