Rozlicz się z punktów edukacyjnych

Z URZĘDU

Autor: SIA/ rynekaptek.pl   05-07-2016, 10:25

Rozlicz się z punktów edukacyjnych Nie należy zapomnieć rozliczyć się ze szkoleń

Prezes Śląskiej OIA przypomina o konieczności rozliczenia się z kończącego się w tym roku drugiego 5. letniego okresu edukacyjnego farmaceutów, którzy otrzymali PWZ 2006 roku oraz pierwszego 5. letniego okresu, którzy otrzymali PWZ w 2011 roku.

W tym roku kończy się kolejny okres edukacyjny (2012 - 2016) dwóm grupom farmaceutów zatrudnionych w aptekach i hurtowniach farmaceutycznych:

- drugi 5 - letni okres edukacyjny dla farmaceutów, którzy otrzymali Prawo Wykonywania Zawodu w 2006 roku i nie przedłużali okresu edukacyjnego o 12 lub 24 miesiące,

- pierwszy 5 - letni okres edukacyjny dla farmaceutów, który otrzymali Prawo Wykonywania Zawodu w 2011 roku i nie przedłużali okresu edukacyjnego o 12 lub 24 miesiące.

Szef Śląskiej Izby przypomina również, że 1 stycznia 2017 r. rozpoczyna się automatycznie nowy 5-letni okres edukacyjny.

Zakończony okres edukacyjny należy rozliczyć w izbie aptekarskiej, dokumentując zebrane 100 punktów edukacyjnych. W tym celu należy zgłosić się w izbie z wypełnioną kartą - książeczką szkoleń i zebranymi certyfikatami oraz zaświadczeniami potwierdzającymi odbyte szkolenia.

Szkolenia powinno się zaliczyć do końca grudnia 2016 r., jednak można je rozliczyć i pobrać nowe karty także w styczniu 2017 r.

"Dodatkowo proszę zwrócić uwagę, że zgodnie z rozporządzeniem MZ z dnia 25 czerwca 2003 r. w sprawie ciągłych szkoleń farmaceutów zatrudnionych w aptekach i hurtowniach farmaceutycznych czas trwania okresu edukacyjnego może być przedłużony na uzasadniony wniosek osoby odbywającej ciągłe szkolenie, przez okręgową radę aptekarską, o okres nie dłuższy niż 24 miesiące. Wniosek o przedłużenie czasu odbywania ciągłego szkolenia osoba wnioskująca składa do prezesa okręgowej izby aptekarskiej, której jest członkiem" - pisze Piotr Brukiewicz.

Więcej: www.katowice.oia.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH