Rozporządzenie ws. kwalifikacji osób badających krew i jej składniki

Z URZĘDU

Autor: RCL/rynekaptek.pl   16-11-2016, 13:36

Rozporządzenie ws. kwalifikacji osób badających krew i jej składniki Minister Zdrowia wydał rozporządzenie określająe kwalifikacje osób zatrudnionych przy pobieraniu i badaniu krwi.

Minister Zdrowia wydał rozporządzenie w sprawie określenia kwalifikacji oraz stażu pracy wymaganych od osób zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych publicznej służby krwi oraz wykazu stanowisk w poszczególnych działach i pracowniach tych jednostek.

Rozporządzenie określa kwalifikacje oraz wymagany staż pracy od osób zatrudnionych przy pobieraniu, badaniu i preparatyce oraz wydawaniu krwi i jej składników w jednostkach organizacyjnych publicznej służby krwi.

Konkretyzuje również wykaz stanowisk w poszczególnych działach o pracowniach jednostek związanych z pobieranie, badaniem i preparatyką oraz wydawaniu krwi i jej składników.

Zgodnie z rozporządzeniem, osoby zatrudnione w dniu wejścia w życie rozporządzenia na wymienionych stanowiskach, niespełniające określonych w rozporządzeniu wymagań, mogą być zatrudnione na tych stanowiskach do czasu uzupełnienia wykształcenia, jednak nie dłużej niż przez okres pięciu lat od dnia wejścia w życie rozporządzenia.

Uwagi do projektu można składać do 30 listopada 2016 r.

Więcej: http://legislacja.rcl.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH