Rozporządzenie ws. wystawiania recept przez pielęgniarki i położne

Z URZĘDU

Autor: Dziennik Ustaw/rynekaptek.pl   30-08-2016, 14:32

Rozporządzenie ws. wystawiania recept przez pielęgniarki i położne Pielęgniarki będą mogły wypisywać recepty pacjentom, którzy ukończyli 75 lat.

Minister Zdrowia, po konsultacjach społecznych, wydał rozporządzenie w sprawie recept wystawianych przez pielęgniarki i położne.

Zgodnie ze zmianami pielęgniarki i położne nabyły uprawnienia do wypisywania recept na bezpłatne leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyroby medyczne dla pacjentów powyżej 75 lat.

Na podstawie art. 15a ust. 8 pkt 3–6 ustawy z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej (Dz. U. z 2016 r. poz. 1251) rozporządzenie określa m.in.:

• w przypadku adnotacji o zamieszczeniu numeru PESEL osoby innej niż pacjent i podpisem osoby uprawnionej; w przypadku pacjenta, który ukończył 75. rok życia, nieposiadającego numeru PESEL – jego datę urodzenia,
• termin realizacji recepty na antybiotyki w postaci preparatów do stosowania wewnętrznego i parenteralnego nie może przekroczyć 7 dni od daty jej wystawienia albo naniesionej na recepcie daty realizacji „od dnia”,
• termin realizacji recepty na preparaty immunologiczne wytwarzane indywidualnie dla pacjenta nie może przekroczyć 120 dni od daty jej wystawienia.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 września 2016 r.

Więcej: http://www.dziennikustaw.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH