Senat: gala finałowa konkursu „Wy(ko)miksuj się z dopalaczy”

Z URZĘDU

Autor: MEN/RPD/rynekaptek.pl   21-10-2015, 14:01

Senat: gala finałowa konkursu  „Wy(ko)miksuj się z dopalaczy” Zwycięzcy konkursu „Wy(ko)miksuj się z dopalaczy”. Fot. RPD

Ponad dwa tysiące prac rywalizowało w konkursie „Wy(ko)miksuj się z dopalaczy”, zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem konkursu było upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat szkodliwego działania dopalaczy. W Gali Finałowej udział wziął Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

Organizatorem konkursu „Wy(ko)miksuj się z dopalaczy” był Minister Edukacji Narodowej, a do współpracy zaproszeni zostali Minister Zdrowia i Minister Spraw Wewnętrznych.

– Bardzo się cieszę, że nasz konkurs spotkał się z tak dużym zainteresowaniem. Otrzymaliśmy ponad dwa tysiące prac, wybór był bardzo trudny – powiedziała w trakcie finałowej gali Wiceminister Edukacji Urszula Augustyn.

– Wasze prace są naprawdę wyjątkowe, a przekaz mocny. Gratuluję i dziękuję za zaangażowanie – dodał Rzecznik Praw Dziecka.

Do udziału w konkursie zaproszone zostały klasy ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie mieli wspólnie wykonać komiks – pracę konkursową, której treścią była historia pod tytułem „Dopalacze kradną życie”.

Gala Finałowa konkursu odbyła się w Senacie RP.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH