Seria szczepionki może wrócić na rynek

Z URZĘDU

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   21-02-2018, 13:22

Seria szczepionki może wrócić na rynek Produkt został przekazany do badań do Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-Państwowego Zakładu Higieny (fot. archiwum)

Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny uchylił ubiegłotygodniową decyzję o wstrzymaniu obrotu i stosowania na terenie woj. świętokrzyskiego jednej z serii szczepionki Pentaxim, podawanej dzieciom m. in. przeciw błonicy, tężcowi i krztuścowi.

Jak wynika z decyzji zamieszczonej na stronie internetowej świętokrzyskiego WIF, do inspektora wpłynęło podejrzenie "braku spełniania wymagań jakościowych produkty leczniczego" Pentaxim, o numerze serii POB 332V i dacie ważności: marzec 2019 r.

"Przyczyną zgłoszenia jest fakt, iż proszek nie połączył się z zawiesiną, wytworzył się czop zawieszony w rozpuszczalniku" - napisano.

Produkt został przekazany do badań do Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-Państwowego Zakładu Higieny. Według raportu "w wyniku przeprowadzonych działań wyjaśniających wytwórca wykluczył możliwość powstania wady jakościowej na etapie wytwarzania", co oznacza, że produkt ponownie został dopuszczony do obrotu.

Od tej decyzji przysługuje odwołanie do Głównego Inspektora Farmaceutycznego za pośrednictwem Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH