Serock: sesja szkoleniowa z ratownictwa medycznego

Z URZĘDU

Autor: OIA w Warszawie/rynekaptek.pl   24-02-2017, 15:21

Serock: sesja szkoleniowa z ratownictwa medycznego W tym roku, sesja będzie poświęcona przede wszystkim ratownictwu medycznemu

OIA w Warszawie informuje, że V sesja szkoleniowa kierowników aptek ogólnodostępnych odbędzie się w dniach 25-26 marca 2017 r. w Serocku.

Sesja odbędzie się w Centrum Konferencyjnym GREEN PARK w Serocku.

W tym roku poświęcona będzie przede wszystkim ratownictwu medycznemu. Szkolenie ma na celu przygotowanie potencjalnych ratowników do prowadzenia podstawowych zabiegów resuscytacyjnych oraz obsługi automatycznych defibrylatorów zewnętrznych.

Podzielone jest na część teoretyczną obejmującą zagadnienia związane z algorytmem BSL i AED oraz część praktyczną – ćwiczenia, podczas których uczestnicy zdobędą umiejętność m.in.: samodzielnego prowadzenia podstawowych zabiegów ratujących życie, postępowania z osobą nieprzytomną, bez oddechu i krążenia, bezpiecznego i sprawnego stosowania defibrylatora AED, stosowania zastępczej wentylacji, postępowania w przypadku obecności ciała obcego w drogach oddechowych, obsługi automatycznego defibrylatora zewnętrznego wraz z elementami BLS.

Za udział w szkoleniu można uzyskać 4 punkty edukacyjne w ramach szkolenia ciągłego farmaceutów.

Ponadto każdy z uczestników otrzyma niezależnie imienny certyfikat poświadczający ukończenie szkolenia z zakresu pierwszej pomocy.

Więcej: http://www.warszawa.oia.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH