SIA: co jest niezbędne dla zdrowia?

Z URZĘDU

Autor: SIA/rynekaptek.pl   04-12-2017, 14:52

SIA: co jest niezbędne dla zdrowia? Akcja ma znaczenie dla świadomego udziału pacjentów w procesie diagnostyczno-terapeutycznym (Fot. Archiwum)

„Niezbędne dla zdrowia” – pod takim hasłem Śląska Izba Lekarska zorganizowała IV edycję akcji edukacyjnej, której celem jest poprawa stanu zdrowotności polskiego społeczeństwa poprzez przekazywanie wiedzy dotyczącej wybranych zagadnień z dziedziny zdrowia.

Poradnik „Niezbędne dla zdrowia” powstał z inicjatywy Śląskiej Izby Lekarskiej przy udziale Śląskiej Izby Aptekarskiej, Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Katowicach oraz Federacji Pacjentów Polskich.

Współuczestniczenie w akcji Federacji Pacjentów Polskich ma szczególną wartość i znaczenie dla świadomego i przemyślanego udziału pacjentów w procesie diagnostyczno-terapeutycznym, co ma niebagatelne znaczenie dla efektywności systemu ochrony zdrowia – czytamy na stronie SIA.

Coraz częściej pojawia się oczekiwanie, że „zdrowie” mają dostarczać organizatorzy ochrony zdrowia, w tym nie tylko politycy i decydenci, a przede wszystkim lekarze, pielęgniarki, aptekarze i inni pracownicy medyczni, a pacjent ma być tylko odbiorcą tego dobra. Tymczasem odpowiedzialność za zdrowie wobec ograniczonych możliwości (pomimo stałego postępu) medycyny naprawczej ponoszą w znacznej mierze sami pacjenci.

W ramach akcji przygotowano m.in. takie hasła:

„Dbaj o własne zdrowie – to Twoje największe dobro!”

„Nie lekceważ niepokojących objawów”

„Korzystaj ze szczepień ochronnych i badań profilaktycznych”

„Przedstaw lekarzowi lub farmaceucie swój problem, niczego nie ukrywając – zwłaszcza informacji o przyjmowanych lekach i innych produktach”

„Pamiętaj, że wzajemne zaufanie pacjenta, lekarza, farmaceuty, pielęgniarki i położnej oraz innych pracowników medycznych jest niezwykle ważne dla osiągnięcia najlepszych wyników leczenia”

„Nie żyj złudzeniami – reklama i internetowy „dr Google” nie leczą!”

Jak wskazuje Izba, idea tej akcji jest zbieżna z filozofią prowadzenia opieki farmaceutycznej i dlatego kieruje prośbę do wszystkich farmaceutów i zaprasza wszystkie apteki do jej popularyzacji i upowszechnienia wśród pacjentów.

Więcej: http://katowice.oia.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH