SIA: procedura wydawania Prawa Wykonywania Zawodu w 2016 roku

Z URZĘDU

Autor: SIA/rynekaptek.pl   01-02-2016, 13:53

SIA: procedura wydawania Prawa Wykonywania Zawodu w 2016 roku

Śląska Izba Aptekarska opublikowała zasady wydawania Prawa Wykonywania Zawodu Farmaceuty.

Informacja dla wszystkich studentów kończących praktykę w aptekach i kalendarium PWZ na 2016 rok (rok akademicki 2015/2016).

Złożenie ślubowania i wydanie zaświadczenia o posiadaniu Prawa Wykonywania Zawodu jest podstawą do rozpoczęcia pracy w aptece na stanowisku magistra farmacji i zależy od terminu złożenia wszystkich dokumentów w biurze izby!

W 2016 roku kalendarz wydawania PWZ jest następujący:

1 - na posiedzeniu Rady SIA, które odbędzie się prawdopodobnie 19 kwietnia 2016 r. (data zostanie potwierdzona w terminie późniejszym) podjęte zostaną uchwały w sprawie nadania PWZ (nie można jeszcze pracować jako mgr farm.) magistrom farmacji, którzy:

a - złożą w biurze Izby wnioski o wydanie PWZ z kompletem dokumentów (poza oryginałem odpisu dyplomu) do 31 marca 2016 r.,

b - a następnie najpóźniej do dnia 12 kwietnia 2016 r. włącznie doniosą oryginał odpisu dyplomu,

c - wszystkie inne osoby, które nie dotrzymają powyższych terminów otrzymają zaświadczenie o posiadaniu PWZ w terminie późniejszym, a najbliższy kolejny prawdopodobny termin posiedzenia Prezydium Rady ŚIA to 10 maja 2016 r.,

2 - ślubowanie i wydanie zaświadczenia o posiadaniu PWZ odbędzie się w 22 kwietnia 2016 r. na uroczystości Dyplomatorium.

Złożenie ślubowania i otrzymanie PWZ upoważnia do rozpoczęcia pracy w aptece na stanowisku magistra farmacji posiadającego Prawo Wykonywania Zawodu.

W przypadku podjęcia uchwał w sprawie nadania PWZ na posiedzeniu 10 maja br. lub później ślubowanie i wydanie zaświadczeń odbędzie się indywidualnie w siedzibie Śląskiej Izby Aptekarskiej.

a - oczywiście można zatrudnić się w aptece wcześniej, jednak nie można wykonywać żadnych czynności fachowych, natomiast w umowie o pracę można zamieścić klauzulę np.: "...pracownik do dnia otrzymania prawa wykonywania zawodu będzie wykonywał prace administracyjno - pomocnicze ..." lub "... dopiero z chwilą nabycia prawa wykonywania zawodu obejmie stanowisko magistra farmacji ..."

Pozostałe szczegóły:

1 - złożenie wniosku - wnioski oraz informacje o wszystkich potrzebnych dokumentach zamieszczono na stronie internetowej www.katowice.oia.pl w dziale OPRACOWANIA, zakładka PRAKTYKANCI;

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH