ŚIA przypomina o obowiązku stosowania zaleceń WIF i GIF

Z URZĘDU

Autor: Śląska Izba Aptekarska/rynekaptek.pl   16-09-2016, 15:43

ŚIA przypomina o obowiązku stosowania zaleceń WIF i GIF Kierownicy aptek ogólnodostępnych muszą stosować się do zaleceń WIF i GIF.

Śląska Izba Aptekarska przypomina kierownikom aptek ogólnodostępnych o obowiązku niezwłocznego zapoznawania się z komunikatami WIF i GIF oraz stosowania ich w aptece.

Na podstawie art. 88 ust. 5 pkt. 1 w związku z art. 108 i nast. ustawy prawo farmaceutyczne (Dz.U. z 2008 r. nr 45 poz. 271 ze zm.) kierownicy aptek ogólnodostępnych mają obowiązek stosowania komunikatów wydanych przez WIF i GIF.

Jednocześnie Izba przypomina, że na podstawie przepisów ustawy o refundacji leków oraz umów podpisanych przez apteki (w tym kierowników) z NFZ, apteka ma obowiązek udzielać informacji o lekach refundowanych, w tym o ich cenach, zgodnie z aktualnym obwieszczeniem, jak też o lekach programu 75+. Informacja ta powinna być udzielana również telefonicznie.

W pozostałym zakresie Izba zwraca się z apelem, aby w miarę możliwości podawać również telefonicznie ceny innych (nierefundowanych) produktów leczniczych i wyrobów medycznych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH