SIA: przypomnienie o zwolnieniu z obowiązku sprawozdań o zużytym elektorsprzęcie

Z URZĘDU

Autor: SIA/rynekaptek.pl   15-03-2017, 09:19

SIA: przypomnienie o zwolnieniu z obowiązku sprawozdań o zużytym elektorsprzęcie SIA ws. gospodarki odpadami w aptece za 2016 r.

Śląska Izba Aptekarska przypomina, że od 1 lipca 2016 r. apteki zwolnione są z obowiązku składania sprawozdań z gospodarki zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.

Jak podaje SIA, na podstawie ustawy z 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, od 1 lipca 2016 r. apteki zwolnione są z obowiązku składania sprawozdań z gospodarki zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.

Z kolei w zakresie raportów o odpadach: katalog odpadów określony został w rozporządzeniu Ministra Środowiska z 9 grudnia 2014 r. w sprawie katalogu odpadów.

Do 31 grudnia 2016 r. do ewidencji odpadów stosuje się przepisy dotychczasowe (zgodnie z art. 237a ust. 2 ustawy z 14 grudnia 2012 r. o odpadach). Oznacza to, że sprawozdania należy składać tak jak w roku 2016 i wypełnić tak samo i te same formularze jak do 15 marca 2016 r. za rok 2015. Można skorzystać z formularza z roku 2016 wpisując tylko nowe dane.

Formularze znajdują się na stornie urzędu marszałkowskiego: https://www.sekap.pl

Wymagane dokumenty należy dostarczyć do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego na jeden z poniższych sposobów:

- przesłać pocztą tradycyjną (dla celów dowodowych zaleca się przesłanie listem poleconym),
- złożyć osobiście na Dzienniku Podawczym urzędu w godzinach jego pracy.

Korzystanie ze środowiska (do 31 marca br.) składają tylko te apteki, które podlegają obowiązkowi (mają samochody, własne ogrzewanie itp.) Większość aptek jednak nie podlega, gdyż nie przekracza progu 800 zł, o którym mówi ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska.

Więcej: http://katowice.oia.pl/

 

 

  

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH