SIA: termin złożenia sprawozdania o odpadach mija 15 marca

Z URZĘDU

Autor: SIA/rynekaptek.pl   14-03-2018, 11:48

SIA: termin złożenia sprawozdania o odpadach mija 15 marca SIA przypomina o złożeniu sprawozdania o odpadach za 2017 rok (Fot. Archiwum)

Śląska Izba Aptekarska przypomina, że 15 marca 2018 roku upływa termin składania sprawozdania zbiorczego zestawienia danych o rodzajach odpadów i gospodarowania nimi.

Zgodnie z informacjami podanymi na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, roczne sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami sporządza wytwórca obowiązany do prowadzenia ewidencji odpadów, jak też prowadzący działalność polegającą na gospodarowaniu odpadami, z wyłączeniem prowadzącego odbieranie odpadów komunalnych, w zakresie zbierania odpadów, przetwarzania odpadów. Zobowiązany jest tym samym do prowadzenia ewidencji odpadów.

Podmioty obowiązane do sporządzania ww. sprawozdania składają go marszałkowi województwa właściwemu ze względu na miejsce wytwarzania, zbierania lub przetwarzania odpadów w terminie do dnia 15 marca za poprzedni rok kalendarzowy.

Zarządzający składowiskiem odpadów jest obowiązany do przechowywania rocznego sprawozdania o odpadach, do czasu zakończenia rekultywacji składowiska odpadów i przekazania ich następnemu właścicielowi lub zarządcy nieruchomości.

Na stronie Urzędu opublikowano również instrukcję dot. sposobów złożenia dokumentów, w tym np. jak skorzystać z ePUAP.

Więcej: http://katowice.oia.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH