SIA uzupełnia informacje dot. wyrobów absorbcyjnych

Z URZĘDU

Autor: SIA/rynekaptek.pl   19-02-2018, 15:47

SIA uzupełnia informacje dot. wyrobów absorbcyjnych Komunikat dot. rozporządzenia, które wprowadza m.in. nowe wyroby medyczne (Fot. Archiwum)

Śląski Oddział Wojewódzki NFZ wydał komunikat w sprawie świadczeniodawców realizujących świadczenia w rodzaju zaopatrzenie w wyroby medyczne.

Śląski OW NFZ przypomina, że z dniem 3 marca 2018 r. wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 18 stycznia 2018 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie.

Zgodnie z komunikatem, rozporządzenie to wprowadza m. in. nowe wyroby medyczne oraz zmiany w liczbie sztuk pieluchomajtek z 60 do 90 sztuk przysługujących świadczeniobiorcy comiesięcznie, przy zachowaniu obowiązujących limitów finansowania ze środków publicznych.

W związku z tym świadczeniodawcy posiadający w swojej ofercie asortymentowo-cenowej wyroby medyczne o kodach: P.100 i P.101 zobowiązani są do dokonania, w drodze aneksu, zmian tych produktów w załączniku nr 1 do umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej – zaopatrzenie w wyroby medyczne, zawartej ze Śląskim OW NFZ.

Fundusz podkreśla, że zmianie uległa także nazwa ww. wyrobów medycznych. Wobec tego, w przypadku gdy nazwą handlową produktu użytą w załączniku nr 1 do umowy jest nazwa wyrobu z rozporządzenia, należy również dokonać jej zmiany.

NFZ zwraca szczególną uwagę na fakt, iż rozporządzenie Ministra Zdrowia zmieniające rozporządzenie w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie wchodzi w życie z dniem 3 marca 2018 r.  Niedopuszczalne jest zatem realizowanie zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne wprowadzone bądź zmienione ww. rozporządzeniem przed tym dniem.

Wobec powyższego, Śląska Izba Aptekarska wyjaśnia, że należy dokonać na portalu NFZ aneksu obecnego zestawu wyrobów medycznych, jeśli w obecnym zestawie produktów nie ma pozycji asortymentowej w cenie limitu (w grupie P.100 - 0,85 pln a w grupie P.101 – 1 pln, uwaga limit dla wniosków realizowanych na podstawie Ustawy za Życiem -47DN wynosi 1 pln) dodając przynajmniej po 1 asortymencie w cenie limitu w każdej z grup.

- Po dodaniu tych pozycji do obowiązującego zestawu produktów na portalu należy przekazać go do NFZ. Po przekazaniu należy złożyć w kancelarii NFZ pismo informujące, że został wygenerowany nowy zestaw produktów handlowych - tłumaczy SIA.

Więcej: http://katowice.oia.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH