SIA: zalecenia w kwestii bezpieczeństwa w aptekach

Z URZĘDU

Autor: SIA/rynekaptek.pl   29-06-2017, 12:23

SIA: zalecenia w kwestii bezpieczeństwa w aptekach Wspólne ustalenia farmaceutów z Policją w Tychach ws. postępowania wobec kradzieży w aptekach

Dzięki współpracy Śląskiej Izby Aptekarskiej z Komendą Miejskiej Policji w Tychach odbyło się regionalne spotkanie farmaceutów z Policją, na temat bezpieczeństwa w aptekach. Ustalono wspólnie kilka ważnych zaleceń.

Zgodnie z opracowanymi zaleceniami, SIA wraz Policją w Tychach radzi, aby apteki, które borykają się z problemami np. kradzieży powinny nawiązać ścisłą, bezpośrednią współpracę z dzielnicowym.  Namiary do dzielnicowego można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych Komend lub za pośrednictwem darmowej aplikacji "Moja Komenda" (warto zaprosić Dzielnicowego do apteki).

Nie zaleca się podejmowania osobistych interwencji siłowych w przypadku zaobserwowania kradzieży (np. próba zatrzymania sprawcy), ze względu na ryzyko utraty zdrowia lub życia.

Wszelkie zdarzenia powinny być każdorazowo zgłaszane na numer 997.

Apteki pracujące w obszarach szczególnego narażenia mogą dodatkowo skorzystać z funkcjonalności Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W przypadku kradzieży lub włamania możliwe jest podanie wartości strat dopiero po przeprowadzeniu remanentu. Podawanie szacunkowej kwoty strat bezpośrednio po zdarzeniu może okazać się błędne i nie jest obligatoryjne.

Więcej: http://katowice.oia.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH