Siemens: dwa błędy w naczynkach EZee - Nest Insert Cups do testów

Z URZĘDU

Autor: URPL/ rynekaptek.pl   19-04-2016, 09:22

Siemens: dwa błędy w naczynkach EZee - Nest Insert Cups do testów

Firma Siemens Healthcare Diagnostics informuje o problemie związanym z korzystaniem z naczynek EZee-Nest Insert Cups (SMN 10313057), który wynika z dwóch niedokładności w podręczniku operatora analizatora ADVIA Centaur CP, załącznik D, Probówki typu Pre-Set.

Pierwsza niedokładność dotyczy objętości próbek obsługiwanych przez system podczas oznaczania próbek przy użyciu naczynka Ezee-Nest. Podręcznik operatora przewiduje możliwość używania próbek o objętości większej niż 50 μL, jednak objętości większe niż 150 μL nie mogą być używane podczas korzystania z naczynka Ezee-Nest.

Druga niedokładność wiąże się z wykorzystaniem uniwersalnego adaptera do naczynek (Universal Cup Adapter, SMN 10282127) razem z naczynkiem EZee-Nest oraz 65-mm statywem na próbki.

Firma Siemens ustaliła, że naczynko EZee-Nest razem z uniwersalnym adapterem do naczynek umieszczone w 65-mm statywie na próbki jest zbyt wysokie, by zmieścić się w komorze próbek. Oznaczenia próbek nie zostaną wykonane.

Jak informuje firma, zagrożenie dla zdrowia nie występuje, ponieważ wyniki nie są generowane w przypadku wystąpienia tego trybu błędu. Istnieje ryzyko utraty zaaspirowanej próbki (do 250 μL, w tym objętości martwej w naczynku).

Producent zaleca, by nie używać naczynek EZee-Nest Insert Cups do testów, które wymagają większych objętości próbek niż 150 μL.

Podobał się artykuł? Podziel się!

DO POBRANIA


comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH