Sierpniowy harmonogram prac Rady Przejrzystości

Z URZĘDU

Autor: AOTM/ rynekaptek.pl   17-07-2015, 09:33

Sierpniowy harmonogram prac Rady Przejrzystości Plan pracy Rady

W sierpniu br. zaplanowano cztery posiedzenia Rady Przejrzystości, podczas których przygotuje stanowiska w sprawie oceny produktów leczniczych.

10 sierpnia Rada oceni: 

NUWIQ  (SIMOKTOKOG) w zapobieganiu krwawieniom u pacjentów z hemofilią A do ukończenia 26 roku życia w ramach programu lekowego.
 
OXEPILAX (OXCARBAZEPINUM) we wskazaniu: padaczka (monoterapia i leczenie skojarzone I rzutu napadów padaczkowych częściowych z towarzyszącymi lub nie wtórnie uogólnionymi napadami toniczno-­‐klonicznymi u dorosłych i dzieci w wieku 6 lat i starszych.

17 sierpnia Rada oceni:

Mitoxantron-­Ebewe (mitoksantron) w raku piersi z przerzutami; chłoniak nieziarniczy (typu non-Hodgkin); ostra białaczka nielimfocytowa u dorosłych w monoterapii lub w skojarzeniu z innymi lekami przeciwnowotworowymi; wtórna postępująca (SPMS) lub nawracająco-ustępująca (RRMS) postać stwardnienia rozsianego.

CORTIMENT MMX(BUDEZONID) wskazanie: indukcja remisji u dorosłych pacjentów z łagodną do umiarkowanej, aktywną postacią wrzodziejącego zapalenia jelita grubego (WZJG), gdzie leczenie preparatami 5-ASA jest niewystarczające.

KETOSTERIL (preparat złożony) w połączeniu z ograniczeniem podaży białka do <40 g na dobę (u dorosłych).

24 sierpnia Rada oceni:

Xeplion (palmitynian paliperidonu) w leczeniu schizofrenii u dorosłych pacjentów, u których uzyskano odpowiednią stabilizację podczas leczenia rysperydonem lub paliperydonem, w przypadku nawrotów objawów psychotycznych w wyniku udokumentowanego uporczywego braku współpracy chorego.

ORALAIR (wyciąg alergenów z pyłków traw) w leczeniu alergicznego nieżytu nosa z lub bez zapalenia spojówek wywołanego przez alergeny pyłków traw u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku powyżej 5 lat.

31 sierpnia Rada oceni:

Hydrocortisonum-­SF (hydrokortyzon) w leczeniu substytucyjnym w pierwotnej lub wtórnej niewydolności kory nadnerczy.   

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH