Śląska Izba ws. zasad zbierania przeterminowanych leków w aptekach

Z URZĘDU

Autor: SIA/rynekaptek.pl   21-02-2018, 09:10

Śląska Izba ws. zasad zbierania przeterminowanych leków w aptekach Gminne punkty zbiórki odpadów odbierają przeterminowane leki z gospodarstw domowych bez żadnych ograniczeń - podaje Urząd Miasta (Fot. Archiwum)

Zbiórka przeterminowanych leków od mieszkańców Katowic prowadzona w wyznaczonych aptekach na terenie miasta, nie dotyczy produktów leczniczych w formie płynnej, w opakowaniach szklanych, aerozoli, maści, oraz termometrów rtęciowych – poinformował SIA Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta w Katowicach.

Jak uzasadnia Urząd, powyższe podyktowane jest tym, iż opakowania szklane oraz inne z odpadami płynnymi często ulegają rozbiciu, rozszczelnieniu na terenie apteki powodując wycieki i zanieczyszczenie okolic pojemnika do zbiórki przeterminowanych lekarstw, niejednokrotnie wydzielając również nieprzyjemny zapach.

Ponadto tłumaczy, że aerozole i termometry rtęciowe ze względów technologicznych nie mogą znaleźć się w strumieniu odpadów kierowanych do termicznego przekształcania.

Dodaje, że gminne punkty zbiórki odpadów odbierają przeterminowane leki z gospodarstw domowych bez żadnych ograniczeń.

W odniesieniu do podanej informacji, radca prawny Izby wskazuje, że apteki w Katowicach mogą wydruk załączonego pisma zamieścić w miejscu widocznym dla pacjentów, co ułatwi zbiórkę przeterminowanych leków.

Zaznacza, że w innych gminach zasady są podobne, można to sprawdzić w zawartej z miastem umowie.

Więcej: http://katowice.oia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH