Sprawozdawczo w Krakowie

Z URZĘDU

Autor: OIA Kraków/rynekaptek.pl   07-03-2016, 16:11

Sprawozdawczo w Krakowie Sprawozdawczy Zjazd Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie. Fot. OIA Kraków

5 marca 2016 r. w Krakowie odbył się Sprawozdawczy Zjazd Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie.

W Zjeździe uczestniczyli: prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej – mgr farm. Elżbieta Piotrowska–Rutkowska, przewodnicząca Naczelnego Sądu Aptekarskiego – mgr farm. Anna Włodarczyk, Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej – mgr farm. Kazimierz Jura oraz Małopolski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny – mgr farm. Józef Łoś.

Prezes NRA przedstawiła plan pracy na najbliższy rok, jaki opracowano na podstawie uchwały Zjazdu Krajowego oraz informuje o podjętych działaniach i odbytych spotkaniach z władzami resortowymi.

Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny skupił się na wynikach kontroli aptek, w tym na nieprawidłowościach, jakie znajdują inspektorzy, a także poinformował o bieżących działaniach inspektoratu.

Kolejnym punktem było wręczenie odznaczeń przyznanych przez Okręgowa Radę Aptekarską w Krakowie farmaceutom szczególnie zasłużonym w pracy na rzecz środowiska aptekarskiego.

Wyróżnienie Okręgowej Izby Aptekarskiej „Laur aptekarski” otrzymali: mgr farm. Iwona Dymarczyk, mgr farm. Teresa Pociecha, mgr farm. Wojciech Stępień i mgr farm. Piotr Zając, natomiast odznakę „Zasłużony dla Środowiska Aptekarskiego Małopolski” przyznano mgr farm. Anicie Molendzie.
Część oficjalna zakończyła się wykładem Olgi Koc z Aptekarskiej Szkoły Zarządzania „Podręczna Apteczka słów i znaków. Zestaw pierwszej pomocy komunikacyjnej”.

Delegaci, po wysłuchaniu sprawozdań Skarbnika ORA, mgr farm. Małgorzaty Lelito z realizacji budżetu za rok 2015 i sprawozdania Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej, mgr farm. Wojciecha Stępnia za rok 2015, przyjęli sprawozdania i udzielili absolutorium OKR i ORA z działalności i wykonania budżetu za rok 2015.

Skarbnik ORA przedstawił projekt budżetu i gospodarki finansowej na 2016 r. Delegaci przyjęli także uchwałę przedstawianą przez Komisję Uchwał i Wniosków dotyczącą uchwalenia działań programowych ORA w Krakowie na 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH