Środki ostrożności przy podawaniu leku na raka prostaty

Z URZĘDU

Autor: URPL/rynekaptek.pl   12-12-2017, 11:04

Środki ostrożności przy podawaniu leku na raka prostaty Jeśli zaobserwuje się uszkodzenie i wyciek, nie należy podawać produktu (Fot. Archiwum)

Firma Astellas informuje, że zgłoszono przypadki błędów medycznych związanych z wyciekiem leku Eligard (octan leuproreliny) ze strzykawki z powodu zbyt mocnego dokręcania igły z osłoną zabezpieczającą.

Firma w porozumieniu z URPL informuje, że zbyt mocne dokręcenie nasadki z igły z osłoną zabezpieczającą do strzykawki podczas rekonstrukcji może spowodować pęknięcie nasadki igły i w konsekwencji wyciek produktu podczas wstrzykiwania, z czym wiąże się potencjalne ryzyko braku skuteczności klinicznej spowodowane podaniem zbyt małej dawki leku.

Jednocześnie firma instruuje, co należ zrobić, aby właściwie umocować igłę.

Zwraca uwagę, że jeśli nasadka igły będzie pęknięta i zaobserwuje się wyciek, nie należy podawać produktu.

W przypadkach, gdy podejrzewa się, że Eligard został niewłaściwie przygotowany do podania, należy ocenić stężenie testosteronu.

Firma wskazuje, aby starannie przestrzegać etapy rekonstrukcji produktu, opisane w Charakterystyce Produktu Leczniczego i w ulotce dla pacjenta.

Eligard jest wskazany w leczeniu hormonozależnego, zaawansowanego raka gruczołu krokowego oraz, w połączeniu z radioterapią, w leczeniu hormonozależnego raka wysokiego ryzyka ograniczonego do gruczołu krokowego.

Więcej: http://urpl.gov.pl/

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH