Stanowisko KORA ws. zasad wybierania kierowników apteki

Z URZĘDU

Autor: KOIA/rynekaptek.pl   13-07-2017, 08:24

Stanowisko KORA ws. zasad wybierania kierowników apteki Stanowisko Kieleckiej Okręgowej Rady Aptekarskiej w sprawie stażu pracy w aptece

Kielecka Okręgowa Rada Aptekarska ustaliła zasady opiniowania kandydatów na kierowników aptek na terenie KOIA. Będą opierać się na wytycznych NRA z dnia 23 maja 2017 roku.

Kielecka ORA mając na uwadze zagwarantowanie, aby osoba pełniąca funkcje kierownika apteki posiadała niezbędną wiedzę o pracy w aptece oraz umiejętności wykonywania usług farmaceutycznych zastrzeżonych dla farmaceutów, a w konsekwencji zapewniła prawidłowe kierowanie apteką, ustaliła, iż w trakcie naliczania stażu kandydata na stanowisko kierownika apteki ogólnodostępnej, KORA oraz Prezydium KORA będą kierowały się wytycznymi zawartymi w stanowisku Nr VII/1/2017 wydanym przez NRA.

Zaznacza, że wytyczne zamieszczone na stronie Kieleckiej Okręgowej Izby Aptekarskiej dotyczą opiniowania kierownika do apteki funkcjonującej.

W przypadku kandydata na stanowisko kierownika apteki nowopowstałej, oprócz dokumentów zawartych w punktach 1,2,4 stanowiska NRA, należy złożyć wniosek o zaopiniowanie przez przedsiębiorcę starającego się o zezwolenie.

Stanowisko będzie obowiązywało od dnia 1 września 2017 roku. "W najbliższym czasie zostanie opublikowany wykaz dokumentów, jakie będzie trzeba złożyć starając się o wydanie rękojmi należytego kierowania apteką/hurtownią/działem farmacji" - czytamy na stronie Izby.

Więcej: http://koia.kielce.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH