Stanowisko MZ w sprawie limitów na środki absorbcyjne

Z URZĘDU

Autor: SIA/rynekaptek.pl   06-04-2018, 08:09

Stanowisko MZ w sprawie limitów na środki absorbcyjne Stanowisko MZ ws. zaopatrzenie w wyroby medyczne przysługujące comiesięcznie (Fot. Archiwum)

Śląski Oddział Wojewódzki NFZ przekazuje do wiadomości stanowisko Ministra Zdrowia dotyczące refundacji środków absorbcyjnych przysługujących osobom posiadającym uprawnienia z tzw. ustawy "Za życiem".

Komunikat Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia dla świadczeniodawców realizujących świadczenia w rodzaju: zaopatrzenie w wyroby medyczne przysługujące comiesięcznie opublikowała na swojej stronie Śląska Izba Aptekarska.

"W przypadku wyrobów medycznych dla których w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 31 maja 2017 r. w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie (Dz. U. z 2017 r. poz. 1061 z późn. zm.) określono limit ilościowy do sztuk, gdy świadczeniobiorca z uprawnieniami ustawy Za życiem potrzebuje większej liczby wyrobów medycznych przysługujących co miesięcznie, która nie jest wielokrotnością miesięcznego limitu sztuk określonego w rzeczonym rozporządzeniu, przyjąć należy, iż przysługuje mu zwielokrotniony limit finansowy w zależności od liczby sztuk wypisanych na zleceniu przez osobę uprawnioną.

W związku z tym w zakresie lp. 100 i 101 załącznika do rozporządzenia, jeżeli pacjent będzie miał większą liczbę wyrobów medycznych przepisanych przez lekarza tj. więcej niż 90 szt., np. 120 szt. przysługiwać mu będzie podwójny limit finansowy tj. 2x90 = 180 zł, przy jednoczesnym zachowaniu poziomów odpłatności pacjenta określonych w rozporządzeniu." - stwierdza resort zdrowia.

Więcej: http://katowice.oia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH