ŚUM o wymogach dot. odbycia praktyki w aptece

Z URZĘDU

Autor: Częstochowska OIA/rynekaptek.pl   28-03-2018, 15:24

ŚUM o wymogach dot. odbycia praktyki w aptece Termin realizacji praktyki upływa w ostatnim dniu obowiązywania umowy (Fot. Archiwum)

W związku ze zbliżającym się terminem ukończenia praktyki zawodowej w aptece przez studentów VI roku, Wydział Farmaceutyczny ŚUM wyjaśnia zasady prawidłowego potwierdzania odbycia praktyki w aptece.

Wydział Farmaceutyczny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego zwrócił się w piśmie do kierowników aptek ogólnodostępnych, w których staż obywają studenci, celem zapoznania się z zasadami prawidłowego potwierdzania odbycia praktyki w aptece.

Jak wskazuje, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 16 lutego 2009 roku w sprawie praktyki zawodowej w aptece, taka praktyka rozpoczyna się nie później niż z dniem 1 października i kończy się po sześciu miesiącach, pod warunkiem zrealizowania pełnego programu praktyki w łącznej liczbie 960 godzin.

Biorąc pod uwagę umowę zawartą pomiędzy uczelnią a apteką, termin realizacji praktyki upływa w ostatnim dniu obowiązywania umowy.

Opinia opiekuna praktykanta stanowiąca podsumowanie zrealizowanego obowiązku ustawowego, powinna zostać sporządzona po zakończeniu praktyki zawodowej.

Zaświadczenie potwierdzające ukończenie praktyki zawodowej w aptece w okresie obowiązywania umowy, tj. od dnia 1 października 2017 r. do dnia 31 marca 2018 roku, powinno zostać potwierdzone przez kierownika apteki i opiekuna praktyki po zakończeniu praktyki, w dzień roboczy, tj. 3 kwietnia 2018 r.

Więcej: http://www.czestochowa.oia.org.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH