ŚUM: rusza nabór na specjalizację w dziedzinie farmacja apteczna

Z URZĘDU

Autor: SIA/rynekaptek.pl   09-03-2018, 13:04

ŚUM: rusza nabór na specjalizację w dziedzinie farmacja apteczna ŚUM rozpoczyna proces doskonalenia specjalizacyjnego farmaceutów w dziedzinie farmacja apteczna (Fot. Archiwum)

Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach ogłasza nabór na specjalizację farmaceutów w dziedzinie farmacja apteczna.

Kolegium Kształcenia Podyplomowego Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, planuje rozpocząć kolejny proces doskonalenia specjalizacyjnego farmaceutów w dziedzinie farmacja apteczna.

SUM  informujemy, że zgodnie z zapisami Ustawy z dnia 06 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2017 r., poz. 2211) oraz przepisy Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 15 lutego 2017 r. w sprawie specjalizacji i uzyskiwania tytułu specjalisty przez farmaceutów, szkolenie specjalizacyjne może rozpocząć farmaceuta, który spełnia łącznie następujące warunki:

- posiada prawo wykonywania zawodu farmaceuty;

- złożył – za pomocą Systemu Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych (SMK) – wniosek do wojewody śląskiego (tj. wojewody właściwego ze względu na obszar województwa, na terenie którego zamierza odbywać szkolenie specjalizacyjne);

- został zakwalifikowany do odbycia szkolenia specjalizacyjnego w postępowaniu kwalifikacyjnym.

Wniosek należy złożyć w terminie od dnia 30 kwietnia do dnia 31 maja 2018 r. na postępowanie kwalifikacyjne, które będzie przeprowadzane przez Wydział Zdrowia Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach w terminie od dnia 1 czerwca do dnia 30 czerwca 2018 r. 

Więcej:  http://katowice.oia.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH