Szczecinek: przetarg na odbiór odpadów, w tym leków

Z URZĘDU

Autor: temat.net, MZ/ rynekaptek.pl   12-11-2015, 09:43

Szczecinek: przetarg na odbiór odpadów, w tym leków

Szczecinek (woj. zachodniopomorskie) ogłosił przetarg na odbiór i transport odpadów komunalnych na terenie miasta. Zadaniem firmy będzie też odbiór i utylizacja przeterminowanych leków.

Zwycięska firma może liczyć na pewną pracę w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2016 roku. 

Na barkach zwycięzcy przetargu spoczną obowiązki zebrania śmieci oraz odpadów zielonych z terenu miasta i wywiezienia ich do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Wardyniu Górnym - informuje lokalny portal temat.net.

Firma, która wygra przetarg będzie też musiała odbierać z aptek przeterminowane leki. Miasto czeka na oferty do 16 grudnia br.

Odpadów lekowych nie wolno traktować tak samo, jak inne odpady powstające w gospodarstwach domowych. Obowiązek ich selektywnej zbiórki poprzez tzw. punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych spoczywa na wszystkich gminach.

Do zbierania odpadów lekowych służą specjalne kontenery wystawiane w części aptek lub obiektów użyteczności publicznej (urzędach, niektórych podmiotach leczniczych).

Apteki i punkty apteczne uczestniczą w zbiórkach przeterminowanych leków dobrowolnie. Mogą zgłosić taką wolę do odpowiedniego urzędu gminy, który zapewnia regularny wywóz i utylizację leków zgodnie z ustawą o odpadach.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH