Szefowie Agencji Leków UE o lekach i Brexicie

Z URZĘDU

Autor: URPL/rynekaptek.pl   12-09-2016, 15:08

Szefowie Agencji Leków UE o lekach i Brexicie Uczestnicy posiedzenia debatowali m.in nad rozwojem innowacyjności i dostępie do nowych produktów leczniczych.

W dniach 5-7 września 2016 roku w Bratysławie po raz 85 odbyło się Posiedzenie Szefów Agencji Leków Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego, w którym uczestniczył prezes URPL, Grzegorz Cessak.

Podczas posiedzenia Szefów Agencji Leków UE i EEA , które odbyło się w ramach Prezydencji Republiki Słowacji w Radzie Unii Europejskiej, dyskutowano o wyniku referendum w Wielkiej Brytanii i odłączeniu się jej od struktur Unii Europejskiej. Przedstawiony był temat Brexitu oraz jego ewentualne konsekwencje dla pracy pozostałych, europejskich regulatorów – czytamy na stronie Urzędu.

Poza tym omawiano praktyczne udoskonalenia systemów teleinformatycznych oraz ich korzystny wpływ na efektywność procesów regulacyjnych, jak również projekty wspierające rozwój innowacyjności i dostęp do nowych produktów leczniczych, a w szczególności debatowano nad możliwością utworzenia specjalnie temu dedykowanej grupy.

Omówiono także stan zaawansowania w realizacji priorytetów Wieloletniego Programu Pracy, w takich dziedzinach jak m.in.:

• odporność drobnoustrojowa,
• dostępność odpowiednio zarejestrowanych leków,
• innowacyjność i dostęp do nowych leków,
• wsparcie dla lepszego stosowania leków.

- W trakcie posiedzenia, przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia Słowacji Matej Petrovic szeroko przedstawił jeden z obszarów szczególnej uwagi słowackiej Prezydencji, jakim są braki leków, przekazał także zaproszenie na konferencję poświęconą brakom leków, ich przyczynom i ewentualnym możliwościom zminimalizowania konsekwencji, organizowaną przez Ministerstwo – podaje URPL.

Jak informuje Urząd, następne spotkanie Szefów Agencji Leków UE i EEA zaplanowane jest w listopadzie br. i również odbędzie się w Bratysławie.

Więcej: http://www.urpl.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH