Teoria i egzamin praktyczny dla pielęgniarek wypisujących recepty

Z URZĘDU

Autor: CKPPiP/ rynekaptek.pl   22-12-2015, 09:12

Teoria i egzamin praktyczny dla pielęgniarek wypisujących recepty W 2016 mają ruszyc kursy dla pielęgniarek

Warunkiem zaliczenia zajęć praktycznych podczas kursu dla pielęgniarek z przepisywania recept jest m.in. udokumentowane wypisanie recept i zleceń na wyroby medyczne.

Organizator kształcenia kurs specjalistyczny “Ordynowanie leków i wypisywanie recept dla pielęgniarek i położnych” powinien realizować odrębnie dla części I (ordynowanie leków i wypisywanie recept) i odrębnie dla części II (wypisywania recept w ramach kontynuacji leczenia) programu.

Kursy przeznaczone są dla pielęgniarki z zakresu: Podstawowa Opieka Zdrowotna i Gabinet Lekarza Rodzinnego oraz dla położnej: Podstawowa Opieka Zdrowotna, Gabinet Lekarza Rodzinnego albo Poradnia Ginekologiczno-Położnicza. 

Warunkiem zaliczenia zajęć praktycznych jest m.in.: prawidłowa ocena stanu klinicznego pacjentów wraz z właściwym zaproponowaniem produktów leczniczych, prawidłowa ocena stanu biopsychospołecznego pacjentów w zakresie potrzeb zapewnienia dostępu do refundowanych wyrobów medycznych i środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz udokumentowane wypisanie recept i zleceń na wyroby medyczne.

Kurs kończy się egzaminem teoretycznym, przeprowadzonym w formie pisemnej lub ustnej, albo egzaminem praktycznym. Rodzaj egzaminu i jego formę ustala organizator kształcenia. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH