Teva Pharmaceuticals ws. dawkowania leku Braltus

Z URZĘDU

Autor: URPL/rynekaptek.pl   03-03-2017, 14:21

Teva Pharmaceuticals ws. dawkowania leku Braltus Komunikat dot. leku Braltus

Teva Pharmaceuticals przypomina o postępowaniu w celu minimalizacji ryzyka błędów medycznych związanych ze stosowaniem produktu leczniczego Braltus (Bromek tiotropium), 10 mcg, proszek do inhalacji, kapsułki twarde.

Braltus to nowy produkt leczniczy zawierający bromek tiotropium w postaci proszku do inhalacji, dostarczany wraz z nowym inhalatorem, który został dopuszczony do obrotu w Polsce.

„U pacjentów, którzy zmieniają oryginalny lek – Spiriva HandiHaler bromek tiotropium na produkt leczniczy Braltus, istnieje potencjalne ryzyko wystąpienia błędu medycznego związanego z niewłaściwym zrozumienie instrukcji dawkowania przez lekarzy przepisujący lek” – informuje firma.

W celu minimalizacji powyższego ryzyka, Teva Pharmaceuticals podaje, że odmierzona dawka leku Bratlus (13 mcg) jest mniejsza niż odmierzona dawka Spiriva HandiHaler (18 mcg), natomiast dawka „dostarczona”, to znaczy dawka przyjęta przez pacjenta, w obu produktach leczniczych jest taka sama (10 mcg).

Na przodzie opakowania Braltus zamieszczona jest dawka dostarczona 10 mcg, a z boku opakowania – dawka tiotropium odmierzona i dawka tiotropium dostarczana (odpowiednio, 13 mcg i 10 mcg).
Natomiast w przypadku Spiriva HandiHaler, opakowanie zawiera tylko informację o dawce odmierzonej tiotropium (18 mcg).

Teva podkreśla, że oba produkty zapewniają pacjentom taką samą dawkę dostarczoną tiotropium, oraz posiadającą taki sam schemat dawkowania jednej kapsułki na dobę.

Braltus jest wskazany u osób dorosłych jako lek rozszerzający oskrzela w leczeniu podtrzymującym w celu złagodzenia objawów u pacjentów z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP).

Więcej: http://urpl.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH