Toruń: kurs z zakresu komunikacji w pracy aptekarza

Z URZĘDU

Autor: Pomorsko-Kujawska OIA/rynekaptek.pl   09-03-2017, 14:28

Toruń: kurs z zakresu komunikacji w pracy aptekarza Kurs dla farmaceutów w Toruniu

Pomorsko – Kujawska OIA zaprasza na kurs w ramach jubileuszu pięciolecia Akademii Farmaceuty, który odbędzie się 19 marca 2017 roku.

Kurs pt.: „Komunikacja i informacja o leku w pracy aptekarza – wybrane aspekty teoretyczne i praktyczne” obędzie się Hotelu Bulwar w Toruniu.

Zagadnienia merytoryczne:

• podstawy komunikacji w aptece - pojęcie i podstawowe prawa komunikacji. Rodzaje komunikacji i ich rola w pracy aptekarza;
• otoczenie wewnętrzne i zewnętrzne apteki - aktywne słuchanie, czyli zrozumienie pacjenta i jego potrzeb, komunikacja na linii lekarz-pacjent-aptekarz, komunikacja z różnymi grupami pacjentów, podstawowe założenia w zakresie przekazu naukowej informacji o leku, narzędzia ułatwiające przekaz, ocena działalności informacyjnej.

Farmaceuci zdobywają 10 punktów edukacyjnych „twardych” (po zaliczeniu testu sprawdzającego) przyznanych przez Gdański UM oraz 4 punkty „miękkie” przyznane przez Pomorsko-Kujawską OIA (2 pkt.) oraz PTFarm, oddział Bydgoszcz (2 pkt.).

Warunkiem otrzymania certyfikatu na punkty „twarde” w dniu kursu jest zgłoszenie swojej rejestracji na 5 dni przed rozpoczęciem, uczestnictwo w kursie oraz oddanie prawidłowo wypełnionego testu. Pozostałe osoby, które zaliczą test będą mogły odebrać certyfikat w OIA do których należą.

Więcej: http://www.bydgoszcz.oia.org.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH