Trwają prace nad wdrożeniem Centralnego Rejestru Farmaceutów

Z URZĘDU

Autor: OIA Warszawa/ rynekaptek.pl   10-02-2016, 12:13

Trwają prace nad wdrożeniem Centralnego Rejestru Farmaceutów

Warszawska OIA przypomina o aktualizacji danych i dokonywanych adnotacji w dokumencie prawa wykonywania zawodu farmaceutcy (aptekarza).

Stosownie do obowiązujących przepisów każdy członek Izby zobowiązany jest niezwłocznie przekazywać do biura izby wszelkie zmiany danych objętych rejestrem.

Niezależnie od zgłaszania zmian, niektóre z nich należy potwierdzić wpisem w dokumencie „PRAWO WYKONYWANIA ZAWODU” osobiście lub przesyłając „książeczkę” prawo wykonywania zawodu drogą pocztową.

Pracodawcy/ właściciele aptek również mają ustawowy obowiązek przekazywania do biura Izby informacji o rozpoczęciu i zakończenia pracy przez farmaceutę, niezależnie od przekazywania tych danych przez farmaceutów.

Izba Informuje, że trwają prace nad wdrożeniem Centralnego Rejestru Farmaceutów. Dane farmaceutów przekazywane będą do rejestru przez okręgowe izby aptekarskie. Aktualizacja rejestru jest dla aptekarzy bardzo istotna, bowiem w nieodległej przyszłości leki przepisane na receptach elektronicznych będą mogli dyspensować tylko ci farmaceuci, których aktualne dane przesłane za pośrednictwem Izby będą uwidocznione w Centralnym Rejestrze Farmaceutów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH