URPL: instukcja ws. wypisywania recept na lek Mysimba

Z URZĘDU

Autor: URPL/rynekaptek.pl   17-11-2016, 12:07

URPL: instukcja ws. wypisywania recept na lek Mysimba URPL przygotowało instrukcję dla lekarzy dot. wypisywania recept na lek Mysimba.

W związku z niedawno dopuszczonym do obrotu lekiem Mysimba (naltrekson/bupropion), URPL wraz z Europejską Agencją Leków (EMA) przygotował informację dla lekarzy dotyczącą zasad przepisywania leku.

Podmiotem odpowiedzialnym produktu Mysimba jest Orexigen Therapeutics Ireland Limited. Lokalnym przedstawicielem podmiotu w Polsce jest Valeant sp. z o.o. sp.j.

Produkt leczniczy Mysimba jest wskazany do stosowania jako uzupełnienie diety o obniżonej kaloryczności i przy zwiększonej aktywności fizycznej w celu obniżenia masy ciała u pacjentów dorosłych, ≥18 lat, z wyjściową wartością wskaźnika masy ciała (BMI) ≥30 kg/m kw. (otyłość) lub ≥27 kg/m kw. do <30 kg/ m kw. (nadwaga), jeśli u pacjenta występuje jedna lub więcej choroba towarzysząca otyłości (np. cukrzyca typu 2, dyslipidemia lub wyrównane nadciśnienie tętnicze).

W pakiecie informacyjnym przygotowanym przez Urząd i EMA znajduje się Karta Kontrolna przepisywania leku oraz obowiązująca Charakterystyka Produktu Leczniczego Mysimba, gdzie znajdują się szczegółowe informacje o leku.

Więcej: http://urpl.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH