URPL: produkcja leku Nulojix do końca roku znacznie ograniczona

Z URZĘDU

Autor: URPL/rynekaptek.pl   14-03-2017, 08:26

URPL: produkcja leku Nulojix do końca roku znacznie ograniczona Dystrybucja belataceptu, do końca roku 2017 ma zostać znacznie ograniczona

Od 15 marca do końca roku 2017 dystrybucja leku Nulojix będzie ograniczona we wszystkich krajów na świecie. Produkt będzie dostępny tylko dla pacjentów poddawanych obecnie terapii tym preparatem.

Producent, firma Bristol-Myers Squibb, tłumaczy, że jest to związane z czasowymi trudnościami dotyczącymi ilości wytwarzanego produktu.

W uzgodnieniu z Europejską Agencją Leków (EMA) i Urzędem Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, firma Bristol-Myers Squibb informuje, że od 15 marca do końca roku 2017 dystrybucja produktu leczniczego Nulojix będzie ograniczona we wszystkich krajach na świecie.

Produkt będzie dostępny tylko dla pacjentów poddawanych obecnie terapii tym lekiem i nie należy włączać nowych chorych do terapii Nulojixem.

Jak informuje producent, ograniczenie nie wynika z wady jakościowej ani ze względów bezpieczeństwa, a jest związane z czasowymi trudnościami dotyczącymi ilości wytwarzanego produktu.

Koniec roku 2017 ma być terminem zakończenia wdrażania nowego procesu produkcyjnego leku. Umożliwi to ponowny dostęp do terapii nowym pacjentom na początku 2018 r.

Belatacept to lek biologiczny o działaniu immunosupresyjnym. Został opracowany w laboratoriach firmy Bristol-Myers Squibb, a nazwa handlowa preparatu to Nulojix. Stosowany jest w profilaktyce odrzucania przeszczepu u dorosłych po przeszczepieniu nerki w skojarzeniu z kortykosteroidami i kwasem mykofenolowym.

Więcej: http://www.urpl.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH