URPL: trwa weryfikacja kodów EAN leków weterynaryjnych

Z URZĘDU

Autor: URPL/ rynekaptek.pl   14-10-2016, 13:35

URPL: trwa weryfikacja kodów EAN leków weterynaryjnych Urząd prowadzi weryfikację kodów EAN dla produktów leczniczych weterynaryjnych

W związku z planami Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi związanymi z wprowadzeniem systemu monitorowania obrotu produktami leczniczymi weterynaryjnymi po kodach EAN, prezes URPL prowadzi weryfikację kodów EAN dla produktów leczniczych weterynaryjnych.

W przypadku stwierdzenia rozbieżności w kodach EAN dla produktów leczniczych weterynaryjnych dopuszczonych do obrotu na podstawie decyzji prezesa Urzędu, konieczna jest ich stosowna modyfikacja. W związku z powyższym podmioty odpowiedzialne proszone są o weryfikację kodów EAN (lub GTIN) i przesłanie stosownej informacji do prezesa Urzędu.

Pomimo, iż dla produktów dopuszczonych do obrotu w procedurze centralnej nie ma obowiązku występowania o nadanie kodu EAN, podmioty odpowiedzialne mogą zgłaszać się do prezesa Urzędu z wnioskiem o nadanie kodu EAN lub o wprowadzenie do Rejestru Produktów Leczniczych Dopuszczonych do Obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej kodu EAN nadanego przez podmiot odpowiedzialny (w przypadku kodów GTIN).

Mając na względzie kompatybilność danych znajdujących się w ww. rejestrze, powinien on zawierać informację o kodach EAN lub GTIN dla produktów leczniczych dopuszczonych do obrotu w procedurze centralnej wprowadzanych do obrotu na terytorium RP.

Z tego względu podmioty odpowiedzialne proszone są o poinformowanie prezesa Urzędu o konieczności uzupełnienia kodów EAN lub podanie kodu GTIN dla produktów leczniczych weterynaryjnych znajdujących się w obrocie, a dopuszczonych do obrotu w procedurze centralnej.

W celu zapewnienia właściwej weryfikacji i uzupełnień kodów EAN/GTIN podmioty odpowiedzialne proszone są o wysyłanie powyższych uwag w terminie do 21 października 2016 r. na adres mailowy: pw@urpl.gov.pl.

W mailu należy wskazać następujące dane:

Nazwa produktu leczniczego;
Nazwa pomiotu odpowiedzialnego;
Numer pozwolenia;
Moc;
Postać;
Wielkość i rodzaj opakowania;
Kod EAN/GTIN stosowany przez podmiot odpowiedzialny;
Ewentualne uwagi co do kodu EAN.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH